eSky / Kam môžete letieť?

Kam môžete letieť?

Pozrite sa, do ktorých krajín si môžete jednoducho zaletieť.

Čo znamenajú jednotlivé farby na mape?:

███ Zelená – krajina otvorená pre cestovateľov. Testovanie COVID-19 ani karanténa nie sú povinné.

███ Svetlozelená – pre vstup do krajiny sa vyžaduje test na COVID-19.

███ Žltá – vstup do krajiny je podmienený testom na COVID-19 a karanténou po príchode.

███ Oranžová – do takto označenej krajiny môžu cestovať len vracajúci sa občania tejto krajiny a tí, ktorí splnia prísne požiadavky.

███ Šedá – cestovné obmedzenia v týchto krajinách nie sú známe alebo ich miestne úrady nezverejnili.

Prezrite si atraktívne ponuky letov

Cestovanie je tak lacné! V sekcii “Akcie” objavíte najlepšie ponuky letov do celého sveta. “Akcie” sú miestom, kde kedykoľvek nájdete všetky atraktívne ponuky od rôznych leteckých spoločností. Či už chcete cestovať po Európe alebo za oceán, v sekcii “Akcie” si jednoducho a rýchlo vyhľadáte tú najlepšiu možnosť pre vás.

Vyberte si najvhodnejšie poistenie

Uzavrieť dobré poistenie sa oplatí vždy, bez ohľadu na to, kedy a kam cestujete. So správnou poistkou si môžete dopriať bezpečnú cestu úplne bez obáv. V našej ponuke nájdete dva druhy poistenia, ktoré vám zaistí pohodu pred cestou i počas nej. V prípade potreby budete môcť zrušiť váš výlet aj zo súkromných dôvodov. Poistenie je skrátka základom každej cesty.

Preštudujte si aktuálne cestovné pravidlá

Cesta v čase pandémie je bezpečná a jednoduchá len vtedy, ak máte prístup k aktuálnym informáciám o platných obmedzeniach. Na podstránke “Cestovné pravidlá” si môžete kedykoľvek skontrolovať pravidlá v krajinách po celom svete. Niekoľkými kliknutiami získate prístup ku všetkým informáciám o cestovných pravidlách, ktoré potrebujete vedieť počas pandémie. Okrem toho si na tomto webe prekontrolujete vízové požiadavky a kúpite eVisa.

Kam môžete letieť bez testu a karantény?

Ani počas pandémie COVID-19 nie je cestovanie také zložité, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Je pravdou, že koronavírus zmenil naše cestovateľské plány, no rezervácie letov a hotelov sú stále možné a vôbec nie zložité.

Pandémia COVID-19: kam môžete cestovať

Od chvíle, kedy krajiny vo svete spustili očkovanie proti COVID-19, začali aj miestne vlády stanovovať nové podmienky prekračovania hraníc bez nutnosti presunu do karantény či predloženia výsledkov testov na hraniciach. Pritom ešte donedávna bolo naozaj ťažké nájsť miesto, kam by sa dalo vycestovať bez karantény alebo testu. Teraz je však situácia iná a zoznam štátov, do ktorých sa dá po očkovaní vstúpiť bez dodatočných formalít, sa neustále zväčšuje.

Cestovanie po očkovaní bez nutnosti mať pri sebe výsledok testov na covid alebo bez nutnosti nastúpiť do karantény ale nie je jedinou možnosťou, ako sa dostať do zahraničia. Existujú krajiny, do ktorých sa dá letieť aj bez očkovania, pobytu v karanténe či zdĺhavých formalít na letisku. Kam teda môžeme vycestovať bezpečne a jednoducho bez ohľadu na to, že koronavírus je stále medzi nami?

Zoznam krajín, do ktorých môžete vycestovať bez karantény a testu

Kam môžete vyraziť na dovolenku počas pandémie? Zoznam krajín, do ktorých môžete letieť po očkovaní bez nutnosti testovania a podstúpenia karantény, sa neustále mení. Preto sme pre vás pripravili interaktívnu mapu, ktorú priebežne aktualizujeme. Pomocou nej si môžete jednoducho skontrolovať, ktoré štáty umožňujú vstup očkovaným turistom alebo nevyžadujú dokumenty potvrdzujúce negatívny výsledok testov na COVID-19.

Kam sa dá letieť bez testu – ako to zistiť?

Ako zistíte, do ktorých krajín môžete letieť bez testu a ktoré štáty umožňujú vstup očkovaným turistom bez nutnosti pobytu v karanténe? Aby boli výsledky smerodajné, je nutné uviesť, či už máte za sebou očkovanie všetkými požadovanými dávkami očkovacej látky.
Taktiež je potrebné uviesť občianstvo, krajinu odletu (v prípade, že je iná než automaticky nastavená) a druh cesty – vnútroštátny alebo medzinárodny let. Po uvedení všetkých potrebných údajov sa na interaktívnej mape zobrazia informácie týkajúce sa prekračovania hraníc a s tým spojených obmedzení.

Pre ich zobrazenie stačí, ak nasmerujete kurzor na vybranú krajinu na mape. Následne sa vám zobrazia všeobecné podmienky pre vstup do danej krajiny. Detailné podmienky uvidíte po kliknutí na vybraný štát. Okrem informácií o tom, či je možné letieť do krajiny bez testu a karantény po očkovaní, sa dozviete aj to, či a v akých situáciách je v danej krajine nutné nosiť rúško.

To, kam ľudia po očkovaní alebo bez očkovania môžu a nemôžu vycestovať, je najlepšie kontrolovať priebežne. Vďaka našej interaktívnej mape zistíte, či a aké formality vybrané destinácie vyžadujú. Pripravte sa na všetko, naplánujte si dovolenku a vyrazte do sveta!

Odoberajte tie najlepšie novinky. Až o 40 % lacnejšie!

Čaká na vás celý svet! Nechajte nám svoj e-mail a získajte informácie o najlacnejších letenkách, zľavách a novinkách ako prví!

Stiahnite si našu aplikáciu a plánujte svoje cesty pohodlne

  • Najlepšie hodnotená aplikácia v kategórii cestovania
  • Každý deň nové ponuky na dosah ruky
  • Všetky vaše rezervácie na jednom mieste